Domů / O nás / Ekologie a my

Ekologie a my

Nejsme žádní ekohipíci, co chodí v bambusových sandálech. Ale věříme, že těmito jednoduchými kroky zlepšujeme svět okolo nás.

 

Plasty vs dřevo

Nevyrábíme, neprodáváme ani nepodporujeme výrobky z plastů a jim podobných materiálů. Vidíme okolo sebe, že planeta je plasty a jejich výrobou znečištěna víc než dost. Nechceme se na tomto problému v žádném případě podílet. Vyrábíme a vyrábět budeme pouze z českého dřeva s certifikací šetrné těžby.

 

Certifikát Dřevo je cesta

Nákupem a zpracováním kvalitního českého dřeva v naší dílně podporujeme a šíříme dobrou pověst českého lesnictví a dřeva jako obnovitelné suroviny. Od roku 1930 stoupla více než dvakrát zásoba dřeva v lesních porostech. S tím se stabilně zvyšuje i plocha lesů, které pokrývají více než třetinu rozlohy České republiky. Jsme v naší truhlářské dílně rádi, že jsme součástí tohoto osvětového projektu. Více informací naleznete na stránkách Nadace dřevo pro život.

 

Šetrné barvy

Na povrchové úpravy používáme pouze české nesyntetické a ekologické barvy s atestem na dětské hračky. Tyto barvy garantují absolutní nezávadnost a zároveň trvanlivost i barevnou stálost. V dalších případech či zakázkové výrobě používáme směsi 100% včelích vosků či různé druhy přírodních olejů (ořechový, lněný,…).

 

Lokální dodavatelé

Veškerý námi používaný materiál od dřeva přes hřebíky, šroubky, barvu až po papír, na kterém vám přijde návod k výrobku, odebíráme pouze od dodavatelů z České republiky. Není to vždy snadné, ale nepodporujeme dovážení materiálu ze zahraničí. Z praxe víme, že kvalitních dodavatelů i výrobců je v České republice dost a jsme rádi, že je můžeme našim odběrem podpořit. Například o naší jemné vlně do čmelínů, kterou získáváme z farmy v Jeseníkách, se dozvíte více ZDE.

 

Poštovní krabice a jejich výplně

Jednoduše 100% recyklujeme obalový materiál. Je pokrytecké, jak se spousta eshopů a obchodů tváří důležitě v otázce ekologie, píší o tom dlouhé články a přitom si nechávají vyrábět tuny obalového materiálu, který má obchodní životnost pouze pár dní. My se raději zvedneme a část těchto obalových materiálů posbíráme a dáme jim ještě šanci k využití. Nečekáme, že zachráníme světové oceány nebo české lesy od plastů, ale od roku 2012, kdy jsme eshop rozjeli, jsme nekoupili ani jednu bednu nebo obalový materiál (tímto děkujeme chtěným i nechtěným podporovatelům a že jich naštěstí je!). Recyklovaný obal je vždy čistý, třeba jste to byli zrovna vy, kdo z něho v obchodě vybalil triko či koupil talíř...:-)

 

Doufáme, že toto krátké shrnutí naší filozofie inspiruje i další obchodníky a zákazníky, a posune tak naši společnost vstříc odpovědnějším zítřkům. Děkujeme za váš čas!

Bolek & Marek

www.DILNAHAMMER.cz

 

Ps: Když vám po letech přestane náš výrobek sloužit, tak ho můžete spálit, nasekat, zakopat do země,… matka příroda se už o něj lehce postará. Nemusíte se bát, jako u plastu, že tady bude dalších až 500let...