Domů / Čmelíny

Profi čmelín superior Dijon


Žádné hodnocení. Kód: PRSD0153 Novinka Poštovné ZDARMA
Záruka: 2 roky
Dostupnost: Připraveno k odeslání
3 790 Kč
 

   Mrkněte na JAKO DÁREK ★ obsahuje dárkové sady i atlasy hmyzu a ptactva!

   Mimochodem, jsme přímo výrobci všeho, co zde vidíte... stále to někoho překvapuje :-)

Profi čmelín superior Dijon

Co zahrada, to příběh… a jaký je ten váš?

Největší typ Profi čmelínu skládající se ze třech samostatných úlů.

Profi čmelín, již podle svého jména, je skrýš, kterou využívají pouze čmeláci. A to díky jeho speciální konstrukcí, kterou nevyužívá žádný jiný hmyz. Jedná se o vestavěnou chodbičku a výplň z jemného ovčího rouna, ve kterém si čmelák vytvoří svoji dutinku a založí zde hnízdo. Čmeláci jsou velmi prospěšní, aktivní a neagresivní opylovači na každé zahradě. Kdo by neměl rád tyto žlutočerné medvídky:-)?

Úspěšnost odchovu velkého čmeláčího hnízda ale obnáší i vyšší požadavky na chovatele. Abychom vám vše usnadnili, tak jsme pro vás navrhli a vyrobili Profi čmelín!

Velikost našeho Profi čmelínu optimálně odpovídá velikosti dutiny, kterou si je schopen čmelák ve volné přírodě najít. Ve vetším čmelínu mohou mít čmeláci problém s udržením optimálního klimata pro rozvoj hnízda.

 

VÝHODY NAŠICH PROFI ČMELÍNŮ

  • Jsme přímo čeští výrobci, takže zajištujeme 100% servis, poradenství i náhradní díly - již od roku 2012. Mrkněte na naše Reference z celého světa!
  • Masivní konstrukce z 25mm českého dřeva, kvalitní střecha a vysoké nerezové nohy zajištují ještě lepší celkovou životnost
  • Dvojité regulovatelné větrání zajišťuje optimální cirkulaci vzduchu uvnitř čmelínu, minimalizuje se tak vznik nadměrné vlhkosti a plísní, které ohrožují čmeláky. Zároveň udržuje optimální vzdušnou vlhkost pro zdárný vývoj plodu. Samozřejmě je zabezpečená proti vstupu všem škůdcům vč. lejich larev (jemné sítko, lep ve vnitřní straně trubice)
  • Pozorovací okno do čmelínu - máte možnost bezpečně zkontrolovat hnízdo během osídlení, děti také jistě rády nakouknou jak se žije v úlu:-)
  • Výplň z nejkvalitnější české ovčí vlny z Jeseníků - udrží hnízdo v teple a bezpečí i během jarním mrazíků, více O vlně v našich čmelínech
  • Promyšlené detaily jako je například vyměnitelná lepenka na dně čmelínu pro snažší čištění na konci sezóny
  • Přibalené startovací množství čistého květového pylu pro krmení čmeláčí matky i celého hnízda, možnost dokoupit v Doplňcích pro čmelíny
  • Modulární systém - možnost perfektní instalace čmelínů i doplňků nad sebe!
  • Díky univerzální velikosti čmelínu a kvalitnímu přiloženému návodu máte možnost odchovat ještě větší a zdravější hnízdo
  • 100% ekologické s možností snadné recyklace
  • Ručně vyrobené v České republice
  • Čmelín jako dárek? Realizujeme zakázkové gravírování laserem (váš text, přání, věnování, významné datum,…)

Chovem čmeláků jako opylovačů dochází k rapidnímu nárůstu výnosů a zvýšení kvality plodů - chov čmeláků se tak rozhodně vyplatí. Čmeláčí hnízdo v průběhu roku odchová desítky nových mladých královen, který následující rok mohou založit další hnízda ve vašem okolí!

 

V BALENÍ NAJDETE

Každý náš Profi čmelín superior vám přijde kompletně smotovaný a nachystaný, netřeba cokoliv dodělávat. Stačí pouze vybalit a položit do zahrady, na balkón či terasu. Informace Kam? Kdy? Jak? a tak dále, najdete v kvalitním přiloženého návodu.

Vše potřebné najdete v jednom balení:

  • Profi čmelín superior Dijon (skládající se ze třech samostatných úlů)
  • 3 výplně z výběrové ovčí vlny
  • 90g Květového pylu jako startovacího krmiva pro čmeláčí matku i hnízdo
  • Detailní návod obsahující vše potřebné k úspěšnému chovu i manipulaci s Profi čmelínem

 

ÚPRAVY A DOPLŇKY

Na přání vám zdarma natřeme přední hranu česna barvou z naší nabídky, pro lepší orientaci čmeláků při hledání svého hnízda (pokud máte čmelíny nad sebou či poblíž jiných čmelínů). Stačí pouze udělat poznámku v objednávce.

Rádi byste pro váš čmelín a jeho čmeláky přikoupili více potravy nebo jen vyměnili starou vlněnou náplň za novou? Mrkněte do kategorie Doplňky ke čmelínům!

Čmelín jako dárek? Realizujeme laserové gravírování vašeho textu přímo na čmelín (přání, věnování, významné datum,…).

 

INFORMACE K CHOVU

Důležité informace o čmelácích, instalaci čmelínu i dalších aspektech úspěšného chovu, najdete zdarma v přiloženém detailním návodě u každého našeho Profi čmelínu, nebo v sekci Rady a tipy.

 

JSME PŘÍMO ČEŠTÍ VÝROBCI - zajištujeme poradenství, 100% servis i náhradní díly.

 

...a mimochodem, na zahradě se dá jíst i tančit, vyšívat i spát, číst i milovat se a zase číst, zalévat i sušit prádlo, psát básně i kydat hnůj, chytat lelky i chytat bronz, modlit se i vychovávat děti, střílet do terče i jen tak vrhat stín. Na zahradě se dá i umřít, ale lepší je na zahradě žít.

 

Specifikace
Barva žlutá
Materiál dřevo
Průměr 30 cm
Výška 41 cm
S tímto zbožím kupují
Čmelín superior Dijon Čmelín superior Dijon Kód: CMSD0110 Náš zahradní favorit
Připraveno k odeslání
1 290 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.